KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11725012
*
nr 1172 5012
Oscar Törnå
(1842-1894), Sverige
Oljemålning, "Finspång Juli 1891", landskapsmotiv, signerad, olja på duk, 67x100
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 19:28:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 16:14:55
1
3.000 kr
26/3 19:23:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Törnå
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Oscar TörnÃ¥
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar törnå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Oscar Törnå
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Oscar TörnÃ¥
nr 1172 5012
Oscar Törnå
(1842-1894), Sverige
Oljemålning, "Finspång Juli 1891", landskapsmotiv, signerad, olja på duk, 67x100
Oscar Törnå, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk målare.
Utrop: | 12.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 16:14:55 | 1 | 3.000 kr |
26/3 19:23:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Törnå
Oscar TörnÃ¥, född 1842, död 1894 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Oscar TörnÃ¥
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskapsmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar törnå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50